Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Eski Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Atagün Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Şahsi Sosyal Medya Hesabından Yaptığı Açıklamada AK Parti Üsküdar eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı “Teşkilatlara sahip çıkılmıyor” diyerek isyan etti

Eski Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Atagün Açtı Ağzını Yumdu Gözünü
11.023 views
12 Ocak 2021 - 13:10

 

ÖZEL HABER

Uskudaradair / Halil ÖZTÜRK

AK Parti Üsküdar ilçe  eski  Gençlik Kolu Başkanı Oğuzhan Atagün İsyan Etti

Dava arkadaşlarımıza sahip çıkılmıyor

İl ve ilçe başkanlarına sahip çıkılmıyor

İl ve ilçe başkanları belediye başkanına muhtaç bırakılıyor

AK Parti eski İlçe Gençlik Kolu Başkanı “Teşkilatlara sahip çıkılmıyor” diyerek isyan etti

AK Parti Üsküdar eski İlçe Gençlik Kolu Başkanı Oğuzhan Atagün, adeta açtı ağzını yumdu gözünü…

Şahsına ait sosyal medya hesabından isyan eden Atagün, il ve ilçe başkanlarının yalnız bırakılmasından yakınıyor. Atagün, AK Parti İ̇stanbul İl ve İlçe Başkanlarının seslerinin yeterince gür çıkmayışlarını sahipsiz bırakılmalarına bağlıyor.

Paylaştığı yazıya “AK Parti İ̇stanbul İl Başkanının ve İlçe Başkanlarımızın sesinin kısık; o şirret kadın ve ekibinin gür çıkmasının sebebi ne biliyor musunuz?” şeklinde vurucu bir soruyla başlayan Atagün cevabını da şöyle veriyor:

“Çünkü onlar teröristlerine, tecavüzcülerine bile sahip çıkarken biz hiç bir dava arkadaşımıza hiç bir İl, İlçe Başkanımızagerektiği kadar sahip çıkmıyoruz. ‘Teşkilat’ dediğimiz, sosyal medyadan dahi destek vermiyor. Çünkü makamlara güven azaldı. Makamın eski ağırlığı kalmadı.”

Ciddi bir duruş sergileyemiyorlar

İl ve ilçe başkanlarının, belediye başkanlarına mecbur bırakılmasının yanlışlığını dile getiren Atagün, “Her kongre dönemi değiştirilen İl ve İlçe Başkanlıklarının, her kademesiyle Belediye Başkanına muhtaç bırakılmış yerel siyaset; artık insanlarda eski heyecanı uyandırmıyor. İnsanlar artık il ilçe başkanlarına 3 senelik olarak bakıyorlar ve arkasında ciddi bir duruş sergileyemiyorlar. Yani başarılı olsan veya olmasan değiştirileceksin. İnsanlar, göreve gelip yönetim ve mahalle teşkilatlarını oturtup tam bir şeyler üretmeye başlayacakken görev değişikliği zamanı geliyor” diyor.

Teşkilat her geçen gün zayıflıyor

AK Parti Üsküdar ilçe teşkilatlarında yaşananlara dikkat çeken Atagün; şunları söylüyor: “Şahsen Üsküdar’ımızda olan durum bunun en açık örneğidir. Başkan kendi bıraktı ama bence gayet başarılı gidiyordu.Devam ettirilebilirdi. Üsküdar’ın her zor gününde meydana çıkıp seçim kazandıran adamlardan biri neden bırakma kararı alıyor?Bir oturup düşünmek ve sorgulamak lazım teşkilatımızın geleceği adına! Velhasıl dostlar teşkilat her geçen gün zayıflıyor.”

Teşkilatlar budanıyor

“Teşkilat birilerinin eline terkedilmiş durumda” diyen Atagün, “Bölgelerde belli şahıslar istediği adamları gönderiyor, istediği adamları getiriyor. Bazen getirdiğini gönderiyor, başka adamını getiriyor. Haksız değişimi gören teşkilat mensubu ister istemez kırılıyor. Heyecanını kaybediyor. Her kongre dönemi teşkilatımız budanıyor. Bence bundan sebep İl ve İlçe Başkanlarımız gerektiği kadar özgüvenle ve cesaretle; hem siyasi hamlelerini, hem yerelde ileriye dönük uzun vade projelerini cesaret edip faaliyete geçiremiyorlar. Her kongre dönemi değişiklik kaygısı insanı ister istemez işlevsizleştirir” vurgusu yapıyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.