Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Akranlarına sıcak bir kış hediye ettiler

Akranlarına sıcak bir kış hediye ettiler
15.291 views
27 Ocak 2021 - 2:36

NUN Okulları’ndan örnek bir çalışma… Öğrencilerin 5 yıl evvel başlattığı “kışı ısıtan çocuklar” sosyal sorumluluk projeleri, her yıl daha da büyüyüp birçok ihtiyaç sahibi çocuğun yüzünü güldürmüş oldu.

Öğrencilerin akademik başarılarıyla birlikte “iyi insan” olma yolculuğunu da önemseyen NUN Okulları sıkça gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle örnek çalışmalara imza atılıyor. Pandemi nedeniyle neredeyse 1 senedir eğitim-öğretime uzaktan devam eden öğrenci ve öğretmenler uzak kaldıkları okullarına özlemlerini yansıtan “Benim Gözümden NUN” temalı çizimlerinin yer aldığı ürünler de tasarladı.

154 SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Öğrenciler tarafından çizimleri yapılan ürünlerin satışından elde edilen gelirler ile Beykoz, Üsküdar ve Şanlıurfa’da yer alan ihtiyaç sahibi 450 çocuğa kışlık mont ve kıyafet yardımı da yapıldı.

“Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil” sözüyle yola çıkarak her yıl daha fazla çalışan NUN Okulları öğrencileri geçtiğimiz sene Şanlıurfa Akçakale’de 14 farklı okuldan yüzlerce çocuğa dokunarak sevindirmişti. NUN Okulları Kurucu Temsilcisi Fatih Nida Üye; “NUN Okulları olarak kurulduğumuz ilk günden bugüne en önemli misyonumuz öğrencilerimizin akademik başarılarıyla beraber duyarlı ve iyi birer birey olarak yetişmesi oldu. Son 4 senede 361 gönüllü öğrenci ile gerçekleştirdiğimiz 154 farklı sosyal sorumluluk projesi mevcut. Gönüllü öğrenci vede öğretmenlerimiz ile toplumda fark yaratmayı amaçlayan projelerimizi her yıl daha da çeşitlendiriyor ve bu projelerde aktif olarak görev alan öğrenci sayımızı artırıyoruz. Böylelikle hem toplumsal sorumluluk bilinci ile gelişmiş öğrenciler yetiştirmenin hem de pek çok ihtiyaca dokunabilmenin mutluluğunu paylaşıyoruz”

dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.