Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Kız Kulesi beyaz gelinliğini giydi

Kız Kulesi beyaz gelinliğini giydi
16.747 views
29 Ocak 2021 - 18:48

İstanbul’da meydana gelen kar yağışının ardından Anadolu Yakası’nın bir çok kesimi beyaza büründü. Üsküdar’da Kız Kulesi ise yeni yılın beyaz gelinliğini giydi, ayrıca fotoğrafçıların akınına uğradı. Kız Kulesi’nin kar taneleri ile eşsiz uyumu izleyenleri adeta mest etti. Kar yağışı havadan da görüntülendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar yağışı uyarısı sonrasında İstanbul’da başlayan ve etkisini sürdürmeye devam ediyor. Anadolu Yakası’nda kar yağışının etkili olduğu noktalardan biride Üsküdar başlayan yağış sonrası Kız Kulesi beyaz gelinliğini giydi.

İstanbul’da meydana gelen kar yağışının ardından Anadolu Yakası’nın bir çok kesimi beyaza büründü. Üsküdar’da Kız Kulesi ise beyaz gelinliğini giydi, fotoğrafçıların akınına uğradı. Kız Kulesi’nin kar taneleri ile eşsiz uyumu izleyenleri adeta mest etti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün kar yağışı uyarısından sonra İstanbul’da başlayan ve etkisini sürdürmeye devam ediyor. Anadolu Yakası’nda kar yağışının etkili olduğu noktalardan Üsküdar başlayan yağış sonrası Kız Kulesi yeni yılın beyaz gelinliğini giydi. Meydana gelen yağışla beraber İstanbullu vatandaşlar soluğu dışarıda aldı. Üsküdar’da lapa lapa yağan kar yağışı gören vatandaşlar Kız Kulesi’ne akın ederek fotoğraf çekilip, sahilde yürüyüşe çıktı. Eşsiz manzarayı görüntülemek isteyen fotoğrafçılarda adeta Üsküdar sahile akın edip kar, kız kulesi ve martıların eşsiz uyumunu kardraja almak için bir araya geldi. Diğer yandan Kız Kulesi’nin yağan karla oluşan masalsı güzelliği ise havadan görüntülendi.

Kız Kulesi’ni görüntülemek için Tuzla’dan geldiğini ifade eden fotoğrafçı, Taner Menderes,

“İstanbulumuz 2017 yılından bu yana ilk defa bu kadar yoğun kar altında. Bütün fotoğrafçı arkadaşlar koşa koşa Kız Kulesi’ne geldik. Şu an zaten gelinlik giymiş bir kız edasında. Burası çok kalabalık, kimse bu manzarayı kaçırmak istemiyor”

diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.