Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Şiddetli fırtına nedeniyle kargo gemisi karaya oturdu

Şiddetli fırtına nedeniyle kargo gemisi karaya oturdu
14.606 views
29 Ocak 2021 - 18:26

Olumsuz hava şartları nedeniyle denizde yaşanan hava muhalefeti nedeniyle Ahırkapıda demirli bulunan gemi karaya oturdu.

Sahil Güvenlik

Marmara denizinde etkili olan şiddetli fırtına bir kargo gemisi karaya oturdu. Zeytinburnu, Ahırkapı’da fırtına nedeniyle Morini Limanına kayıtlı ve Comoros Bayraklı “STREAMLİNE” isimli kargo gemisi bugün saat 15.00 sıralarında kıyıya sürüklendi. Sancak tarafından karaya oturduğu öğrenilen gemi için, olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı 3 kurtarma römorkörü, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 2 bot ve tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edildi. Ekiplerin çalışmaları halen devam ediyor.

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN AÇIKLAMA

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ yaptığı açıklamada,

“Zeytinburnu’nda önlerinde demirli bulunan 108 metre Comoros bayraklı Streamlıne isimli genel kargo gemisinin muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklenmesi ve sancak tarafından karaya oturması üzerine ivedilikle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Kurtarma 2, Mehmetçik ve Poyraz römorkörleri ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edilmiştir. Yapılan kontrol neticesinde gemide 2 personel bulunduğu ve çevre kirliliği yaşanmadığı rapor edilmiştir”

denildi.

Polis Şeridi

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden Zeytinburnu’nda kıyıya sürüklenen gemiye dair bir açıklama yapıldı. Açıklamada,

“Bugün saat 15.00 sıralarında Sahil Güvenlik Harekat Merkezinden alınan bilgiye göre; Zeytinburnu Ahırkapı (D) bölgesinde demirli bulunan, Morini Limanına kayıtlı ve Comoros Bayraklı “STREAMLİNE” isimli kargo gemisinin, hava muhalefeti nedeniyle demir tarayarak kıyıya sürüklendiği ve sancak tarafından karaya oturduğu bildirilmiştir. Olay yerine ivedilikle Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait (3) kurtarma römorkörü, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait (2) bot ile tahlisiye (can kurtarma) ve çevre ekibi sevk edilmiştir. Yapılan kontrollerde olay nedeniyle çevre kirliliği yaşanmadığı rapor edilmiştir.”

denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.