Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Metro saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Günlük yaşantıda milyonlarca insanın ulaşım ihtiyacını karşılayan Metro çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonu binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa başta olmak üzere beş ilimizde bulunan bu ulaşım aracı genel olarak yoğun nüfuslu bölgelerde faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda, 2021 Metro saat kaçta çalışıyor, kaçta kapanıyor? İşte Güncel Metro hafta içi ile hafta sonu çalışma saatleri…

Metro saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?
20.559 views
03 Şubat 2021 - 0:45

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa’da hizmet sağlayan ve en çok tercih edilen ulaşım aracı olan Metro güncel çalışma saatleri günlük yaşantıda vatandaşların sıklıkla araştırdığı konular arasında yerini alıyor. Metropol şehirlerdeki trafik yoğunluğundan kurtulmayı sağlayan vatandaşların vazgeçilmez ulaşım aracının sefer saatleri ise il il değişiklik gösterebiliyor. Bu bağlamda, 2021 Metro saat kaçta hizmet veriyor, kaçta kapanıyor? İşte Güncel Metro hafta içi ile hafta sonu çalışma saatleri!

2021 METRO ÇALIŞMA SAATLERİ!

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle yaşanabilecek yoğunluk ve dolaylı olarak salgının yayılım ihtimalini ortadan kaldırmak için metro çalışma saatleri üzerinde de yeni bir düzenlemeye gidildiği açıklanmıştı. Bu kapsamda bu ulaşım aracını düzenli olarak kullanan vatandaşlar güncel saat arayışına girdi…

METRO SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Metrolar genellikle 06:00 – 00:00 saatleri arasında sefer düzenlemektedir. Ancak bu durum illere göre değişiklik gösterdiği gibi resmi tatillerde de farklı saatlerde düzenlenebilir.

İstanbul Metrosu tarafından gelen son dakika haberi ile koronavirüs salgını sebebi ile çalışma saatlerinde bir süre değişiklik yapılacağı duyurulmuş ve yeni tarife planına göre, şu hatlarda 06.00 ile 23.00 saatleri arasında işletme yapılacak:

“M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı, M1B Yenikapı-Kirazlı Metro Hattı, M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı, M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir Metro Hattı, M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı, M5 Üsküdar-Çekmeköy Metro Hattı, M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü Metro Hattı, T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı, T4 Topkapı-Mescid-i Selam Tramvay Hattı, F1 Taksim Kabataş Füniküler Hattı.”

METRO HAFTA SONU ÇALIŞMA SAATLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son yaptığı açıklamasında metro çalışma saatlerinin bayram, özel gün ve hafta sonu değişkenlik göstermeksizin hizmet vereceğini duyurmuş ve hafta içi 8 vagonlu iken hafta sonu ile resmi tatil günlerinde ise 4 vagonlu faaliyet göstereceğini açıklamıştı.

M4 Kadıköy-Tavşantepe
M5 Üsküdar-Çekmeköy
M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü
M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı
M1B Yenikapı-Kirazlı
M2 Yenikapı-Hacıosman (Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arası çalışmayacaktır)
Yukarıda yer alan hatlar Cuma günü, hafta sonu ve resmi tatillerde 20 dakika aralıklarla gece seferi gerçekleştirmektedir.

METRO AÇILIŞ VE KAPANIŞ SAATLERİ
 • İstanbul metro çalışma saatleri: 06:00 – 00:00
 • Ankara metro çalışma saatleri: 06:00 – 01:00
 • İzmir metro çalışma saatleri: 06:00 – 00:20
 • Adana metro çalışma saatleri: 06:04 – 23:04
 • Bursa metro çalışma saatleri: 06:00 – 00:09

(Bu saatler bazı istisnai durumlarda değişebilmektedir.)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.