Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Belediye çalışma saatleri 2021: Belediyeler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve kaça kadar açık?

Belediyeler, il ve ilçelerde yaşayan milyonlarca vatandaşa hizmet veriyor. Yerel yönetim olarak bilinen belediyelerin hizmet alanı pek geniş. Bunun için de, belediye ile ilgili bir işi olanlar, belediye çalışma saatleri ve tatil vakitlerinide araştırıytor. Peki, belediye saat kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor? Bu başlık altında, 2021 güncel belediye çalışma saatleri yer almaktadır. İşte, belediyelerin mesai saatleri, öğle araları ve açık olduğu günler.

Belediye çalışma saatleri 2021: Belediyeler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve kaça kadar açık?
3.713 views
13 Şubat 2021 - 21:16

Hafta sonu ve hafta içi belediye çalışma saatleri, kurumlarda fiziki olarak işi olan ve belediyeye gitmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Hem çağrı merkezi saatleri hem de kurumsal olarak belediye çalışma saatleri, Türkiye genelinde kamu çalışma düzenine göre saatler belirlenmiş olsa da belediyeler tarafından geçici olarak değiştirilebiliyor. Peki, belediyeler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Bu bağlamda, bazı günlerde farklı olsa da, 2021 güncel belediye çalışma saatleride yer alıyor.

Belediye çalışma saatleri 2021

Belediye; il, ilçe ve bucaklarda bulunan, devlete bağlı, başkan ve meclis üyeleri seçimle belirlenen tüzel kişiliği olan bir örgüttür. Belediyeler hiç bir kurum veya Bakanlığa bağlı değildir. Sadece İçişleri Bakanlığının çok sınırlı ve kaynağını Kanundan alabilen vesayet denetimine tabidirlerler.

Belediyelerin çalışma saatleriise, kamu kuruluşlarının belirlenen çalışma saatleri ile aynı. Yani belediyelerde çalışma saatleri 09.00-12.00 / 13.00-17.00 saatleri arasındadır. Fakat, bazı istisna durumlarda çalışma saatlerinde değişiklikler olabilir. Örnek verilirse emlak ve çevre temizlik vergisi ödemelerinde hafta sonu da açık olup hizmet vermektedir. Belediyelerin tamamı hafta sonu ile resmi, dini bayramlarda hizmet verebilmektedirler.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.