Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Üsküdar Belediyesi’nden sokak hayvanları için anlamlı çalışma

Üsküdar Belediyesi sokak hayvanları için birçok bölgeye kulübe yerleştirerek hayvanların karınlarını doyurdu.

Üsküdar Belediyesi’nden sokak hayvanları için anlamlı çalışma
1.930 views
15 Şubat 2021 - 16:02

Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince, yoğun kar yağışı sonrası sokak hayvanları için harekete geçildi.

Ekipler sokaklara kulübeler ile mama bırakırken, soğukta donma tehlikesi ile karşı karşıya kalan hayvanları ise koruma altına aldı.

Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe sokaklarında yaşayan sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını hızlı şekilde sürdürüyor. Belediye ekipleri, sokakta kalan ve aşırı soğuktan donma riski taşıyan kedi ve köpekleri sokaktan tek tek toplayarak ekip aracına aldı. Toplanan hayvanlar özel olarak hazırlanmış sıcak araçlarla Üsküdar Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü.

Sokakta yaşayan ve barınaklara sahip olan hayvanlara ise mama ve su bırakılırken, sokak hayvanlarının fazla olduğu alanlara kedi ve köpek evleri bırakıldı.

Ayrıca gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde; 77 köpek kulübesi, 145 kedi kulübesi, 286 kedi mama kabı, 27 adet köpek mama istasyonu bırakılırken iki gün içerisinde toplamda 1.5 ton besleme ve bakım çalışması yapıldı.

Ekipler sıkışan kediyi kurtardı

Vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda da çalışmalarına devam eden Üsküdar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bir evin arka bahçesindeki kömürlük alanda sıkışan bir kediyi de sıkıştığı yerden kurtardı.

Kedinin sıkıştığı evin sahibi Zeynep Nur Yılmaz kedinin kurtarılması sonrası,

“Kedinin kurtarılması güzel oldu. Biz elimizden geldiğince hayvanlara bakmaya çalışıyoruz. Bu tarz olaylarda da Beykoz Belediyesi’ne haber veriyoruz. Yardımcı olmak için geliyorlar”

şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.