Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Muğla’da hırsızlar elektrik kablolarını çaldı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde hırsızlar vatandaşların elektrik sayaçlarını dışarı taşımak için çektiği elektrik kablosunu çalarak kayıplara karıştı.

Muğla’da hırsızlar elektrik kablolarını çaldı
1.217 views
17 Şubat 2021 - 15:19

Gelen bilgilere göre Muğla‘nın Ortakent Kabakum Caddesi’nde vatandaşların elektrik sayaçlarını bahçelerinin dışına çıkarmak için geçtiğimiz hafta döşettiği 2 parça kablo, yerinden kesilerek çalındı. Sokağa çıkma yasağının olduğu gece saatlerinde sokak lambasının yanmamasından faydalanan soyguncular, 2 bin 500 TL değerindeki kabloyu keserek çaldılar. Mahallede yaşayanlar sabah kalktıklarında kabloyu kesilmiş görünce şoka uğradı.

Mahallede yaşayan Hasan Karacagün, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Elektrik kablolarını geçen hafta döşettik, panolar dışarı çıkacaktı. Kanunen öyleymiş. Fakat sokak lambaları yanmayınca hırsızlar gece gelmiş, artık kesmişler. 10 günden beri sokak lambası yanmıyordu. Dün farkına vardım. Elektrik arızaya söyledik. Bugün ışıkları yapacaklar ama kablolar gitti. Şimdi yeniden kablo döşeteceğiz. Elektrikçi bir daha gelecek, konuşacağız” 

Ayşe Mumcu adlı başka bir vatandaş ise üzüntüsünü şöyle konuştu:

“Biz çok mağdur olduk. Nasıl korunacak bu insanlar böyle. Böyle olabilir mi yani? Türkiye’de böyle bir şey olmasın diyorum ben. Çok üzgünüm”

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.