Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Elektrik kablosuna dadandılar! İşte fiyatı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde ilginç bir olay yaşandı. Vatandaşların elektrik sayaçlarını dışarı taşımak için çekildiği elektrik kablosunu kesip götüren hırsızlar kayıplara karıştı.

Elektrik kablosuna dadandılar! İşte fiyatı
174 views
20 Şubat 2021 - 0:27

Ortakent Kabakum Caddesi’nde vatandaşların elektrik sayaçlarını bahçelerinin dışına çıkarmak için geçen hafta döşennen 2 parça kablo, kesilerek hırsızlarca çalındı. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gece saatlerinde sokak lambasının yanmamasından faydalananhırsız veya hırsızlar, 2 bin 500 TL değerindeki kabloyu kesip kayıplara karıştılar. Mahalle sakinleri sabah kalktıklarında kabloyu kesilmiş görünce şaşkınlık yaşadılar.

Elektrik kablosuna dadandılar! İşte fiyatı

Mahalle sakini olan Hasan Karacagün, yaptığı açıklamada şu ifadeeri kullandı:

“Elektrik kablolarını geçen hafta döşettik, panolar dışarı çıkacaktı. Kanunen öyleymiş. Fakat sokak lambaları yanmayınca hırsızlar gece gelmiş, artık kesmişler. 10 günden beri sokak lambası yanmıyordu. Dün farkına vardım. Elektrik arızaya söyledik. Bugün ışıkları yapacaklar ama kablolar gitti. Şimdi yeniden kablo döşeteceğiz. Elektrikçi bir daha gelecek, konuşacağız”

dedi.

Ayşe Mumcu adlı başka bir mahalle sakini de üzüntüsünü gizleyemeyip şu sözlerle aktardı:

“Biz çok mağdur olduk. Nasıl korunacak bu insanlar böyle. Böyle olabilir mi yani? Türkiye’de böyle bir şey olmasın diyorum ben. Çok üzgünüm”

ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.