Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Gökçeada’da içinde 5 kişinin bulunduğu tekne alabora oldu!

Gökçeada’da akşam saatlerinde bir vatandaşın teknesiyle denize açılan askerlerin av macerası felaketle sonuçlandı. İçerisinde Gökçeada Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Trsfik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu ‘nun da bulunduğu özel tekne rüzgarın da etkisiyle alabora oldu. Teknede bulunan 2 uzman erbaş yüzerek karaya çıkarken, tekne sahibinin cansız bedenine ulaşıldı. Teğmen Bulut ve Başçavuş Toykuyu’nun arama çalışmaları devam ediyor.

Gökçeada’da içinde 5 kişinin bulunduğu tekne alabora oldu!
281 views
27 Şubat 2021 - 1:08

Gökçeada‘da akşam saatlerinde bir vatandaşın teknesiyle denize açılan askerlerin av macerası felaketle sonuçlandı. İçerisinde Gökçeada Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Trsfik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu ‘nun da bulunduğu özel tekne rüzgarın da etkisiyle alabora oldu. Teknede bulunan 2 uzman erbaş yüzerek karaya çıkarken, tekne sahibinin cansız bedenine ulaşıldı. Teğmen Bulut ve Başçavuş Toykuyu’nun arama çalışmaları devam ediyor.

Teğmen Musa Bulut

BALIK TUTMAK İÇİN AÇILDILAR

Laz Koyu yakınlarında akşam saatlerinde meydana gelen olayda Gökçeada Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu, Uzman Şener Altay, Uzman Mehmet Çelik ve gemi kaptanı Kenan Çarpışantürk balık tutmak için denize açıldı. Laz koyu yakınlarında rüzgarında etkisiyle balıkçı teknesi alabora oldu.

Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu

TEKNE SAHİBİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Alabora olan teknedeki Uzman Çavuş Şener Altay ve Mehmet Çelik karaya yüzerek ulaştı. İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik Komutanlığı´na bağlı arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Yapılan araştırmada, tekne sahibi Kenan Çarpışantürk’ün cansız bedenine ulaşıldı.

Tekne kaptanı

Kİ KOMUTAN ARANIYOR

Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu’yu arama çalışmaları devam ederken, aramalarda bir sonuca ulaşılamadı.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Çanakkale Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Gökçeada ilçemiz açıklarında içinde 5 kişi olduğu öğrenilen bir tekne alabora olmuş olup; 2 vatandaşımız kurtarılmış, 3 vatandaşımızın arama çalışmaları devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.