Üsküdar- Üsküdar'a Dair

Hilmi Türkmen Kentur A.Ş.’yi inşaat şirketine mi dönüştürecek ?

Hilmi Türkmen Üsküdar’ın Kentsel Dönüşüm Problemini Çözebilecek mi ?

Hilmi Türkmen Kentur A.Ş.’yi inşaat şirketine mi dönüştürecek ?
368 views
05 Mart 2021 - 7:43

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi  iştiraklerinden olan Kentur A.Ş.’yi inşaat şirketine dönüştüreceği haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında…Hilmi Türkmen’in  küçük ölçekli parsellerde daha düşük maliyetlerle kentsel dönüşümü hızlandırmayı planladığı iddia ediliyor.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’ın  Kandilli, Kuleli, Küçüksu, Çengelköy, Güzeltepe, Bahçelievler, Mehmet Akif Ersoy, Yavuztürk, Kirazlıtepe, Küplüce, Beylerbeyi, Burhaniye, Ferah, Kısıklı, Kuzguncuk ve İcadiye gibi 16 mahallesinde 35 yıldır devam eden imar problemini çözdü; ancak bölge halkı, 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun gereği, hisseli arazideki 3’te 2 çoğunluğu sağlayıp, deprem riski taşıyan konutların dönüştürülmesinde yetersiz kaldı.

Bu sorunun aşılabilmesi için adım adan Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, belediyenin iştiraklerinden biri olan Kentur A.Ş’yi inşaat şirketine dönüştürme kararı aldı. Böylece, İller Bankası’ndan dönüşüm kredisi kullanarak küçük parsellerde daha düşük maliyetlerle kentsel dönüşümü bir an önce bitirmeyi planlıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.